Kubota představuje nové traktory M5002 Narrow Series

Jsou výkonnější, pohodlnější a bezpečnější

Kubota představuje nové traktory M5002 Narrow Series
autor: Editor 2 publikováno: 30.1.2023

Společnost Kubota představuje novou řadu traktorů Kubota M5002 Narrow, která je nejlepší odpovědí na potřeby moderních producentů plodin s vysokou přidanou hodnotou. Tato nová řada byla navržena speciálně pro práci ve vinohradech, ovocných sadech a také pro další účely, které vyžadují použití úzkých, nízkoprofilových traktorů. Řada Kubota M5002 Narrow vyniká vynikajícími technickými parametry a vysokým výkonem v náročných pracovních podmínkách, při neustálém provozu a zároveň nabízí řidičům větší komfort a snadnější používání.

Modelová řada Kubota M5002 Narrow vyniká dokonalým kompaktním designem, který je ideální pro manévrování v úzkých prostorech, skvělým výkonem a rychlostí, ale také všestranností, bezpečností, jednoduchostí řízení a velkou úsporou paliva. Tato nová řada traktorů je vybavena čtyřválcovým motorem Kubota, který splňuje evropské emisní normy Stage V, a dodává s výkonem od 74 koní do 115 koní. Tyto traktory poskytují potřebný výkon pro všechny práce na poli, na zahradě a v dopravě. Pěti modely nové série jsou M5-072N, M5-082N, M5-092M, M5-102N a M5-112N.

Nová série Kubota M5002 Narrow, vyvinutá pro různé speciální účely, disponuje dvěma různými provedeními kapoty, které splňují potřeby jednotlivých účelů použití. Jedna kapota, speciálně navržená pro modely Cabin, umožňuje vynikající výhled dopředu na přední nápravu, takže je vhodná pro práci ve vinohradech a sadech. Druhá kapota, speciálně vyvinutá pro modely ROPS, má nízkoprofilovou konstrukci, která je ideální pro práci ve sklenících a na polích s trvalými plodinami.

Řada Kubota M5002 Narrow je k dispozici s několika typy převodovek: jedna má 18 převodových stupňů vpřed a 18 vzad, druhá je ještě všestrannější a pohodlnější. Dvourychlostní převodovka, se kterou můžete zdvojnásobit každý převodový stupeň stisknutím tlačítka, se mění na 36 převodových stupňů vpřed a 36 vzad. Obě možnosti mají elektrohydraulickou páku a disponují dvourychlostním otáčením. Technologie dvourychlostního řízení Kubota s úhlem natočení přibližně 35° zvyšuje převodový poměr předních kol na přední nápravu a nabízí mimořádně malý poloměr otáčení.

Síla pro zvýšení produktivity a výkonu

Pro pohodlné zvedání těžkých břemen a bezpečný provoz je nový model Kubota M5002 Narrow vybaven výkonným hydraulickým systémem o výkonu až 69 l/min, který je nezbytný pro zvýšení produktivity a výkonu. Kromě toho díky tříbodovému závěsu II. kategorie dokáže model Kubota M5002 Narrow unést těžký náklad až do hmotnosti 2 300 kg.

Při práci v řadových výsadbách, jako jsou ovocné sady a vinice, je charakteristickým znakem dobrého traktoru obratnost. Vynikající ovladatelnost řady Kubota M5002 Narrow spolu s velkou stabilitou a bezpečností – díky dvouválcovému hydraulickému odpružení na přední nápravě – z něj dělají první volbu pro tyto zemědělské plochy. Mezi nové funkce této řady patří odpružení přední nápravy, které lze nastavit v různých režimech podle preferencí a potřeb zemědělce. To lze snadno provést pomocí dvou specifických tlačítek.

Jedno z těchto tlačítek řídí odpružení přední nápravy a umožňuje výběr provozních režimů (Off/On/Automatic). Výběr nejlepšího nastavení pro každou situaci umožňuje efektivnější a pohodlnější manipulaci na poli a silnici a zároveň snižuje mechanické zatížení částí traktoru. Druhé tlačítko upravuje tlumení nárazů odpružení přední nápravy podle několika faktorů, jako je zatížení přední nápravy, rychlost traktoru a stav terénu.

Pohodlná a prostorná kabina s výhledem do všech stran

S myšlenkou na dlouhé dny strávené na poli navrhla Kubota prostornou kabinu s plochou podlahou a vynikajícím výhledem do všech stran. Má také optimální ergonomii, ovládací prvky jsou umístěny komfortně v dosahu, což umožňuje příjemnou a produktivní práci a plné soustředění.

Kabina může být vybavena sadou filtrů CAT IV v souladu se specifickými normami UNI EN 15695-1:2018. Výkonný ventilační systém kabiny s certifikovaným filtrem s aktivním uhlím poskytuje spolehlivou ochranu před přípravky na ochranu rostlin a plodin, které se často používají k ošetřování sadů a vinic.

Máte zájem o cenovou nabídku stroje KUBOTA? Neváhejte nás kontaktovat!

Václav Štursa ml.
kontaktní telefon: +420 606 183 360
email: vaclav.stursa@biso.eu

BISO E-SHOP (bisoeshop.eu)

Další zajímavé články:KUBOTA V NAŠEM PORTFÓLIU
Na základě dohody s dovozcem strojů KUBOTA společností ŠUPA TECHNIKA jsme získali zastoupení této značky pro naše regiony jako autorizovaný partner pro servis, dodávky náhradních dílů...

Pokračování zde.ND KUBOTA V SYSTÉMU BISO
K prodeji stroje patří neodmyslitelně nejen servis, ale také dodávky náhradních dílů. Náš tým prodejců náhradních dílů již plně pracuje na zajištění rychlých a kvalitních dodávek originálních náhradních...

Pokračování zde.


KUBOTA M5 (95 A 115 KONÍ)
Hledáte-li traktor o výkonu 95 – 115 koní standardních rozměrů a ve specifikaci, která je dlouhá léta neprodávanější na slovenském trhu je řada M5 to co potřebujete. Jsou to standardní kolové traktory...

Pokračování zde.