Nový rad traktorov Kubota M6001 Utility

Všestrannosť, komfort a užívateľská prívetivosť

Nový rad traktorov Kubota M6001 Utility
autor: vomela publikováno: 27.2.2022

Kubota M6001 Utility je rad viacúčelových traktorov navrhnutých tak, aby poskytovali rovnako tak efektívnosť, ako užívateľskú prívetivosť.

Kubota je popredným výrobcom poľnohospodárskeho, rašelinového a stavebného vybavenia a priemyselných motorov od roku 1890. S globálnou centrálou v japonskej Osake, kanceláriami vo viac ako 120 krajinách a s viac ako 41 000 zamestnancami v Severnej Amerike, Európe a Ázii dosiahla spoločnosť Kubota výnosy v roku 2020 vo výške 17,3 miliardy dolárov. Hoci primárnou líniou produktov Kubota je poľnohospodárska technika, spoločnosť vyrába aj rozmanité portfólio ďalších produktov vrátane celomestských systémov filtrácie vody, zavlažovania, potrubí, strešných zariadení, prístreší a veľkých podzemných ventilov.

Nový rad traktorov M6001 Utility, ktorý vyniká svojou manévrovateľnosťou a pohodlným dizajnom, je nástupcom radu MGX od spoločnosti Kubota. Nový rad M6001 Utility je určený pre rozsiahle mliekarenské a živočíšne farmy, obilné polia a obecné oblasti. Uvedením tohto nového radu chce spoločnosť Kubota doplniť súčasnú sériu ťažkých traktorov M6002 o ďalšie ľahšie modely. V skutočnosti je M6001 Utility všestranný traktor ideálne koncipovaný pre akýkoľvek typ hospodárstva a možno ho použiť buď ako hlavný traktor, alebo ako sekundárny traktor na vykonávanie ľahších úloh.

Nový rad traktorov M6001 Utility, ktorý má dispozícii výkon od 104 do 143 koní s malým alebo veľkým podvozkom, poskytuje stabilitu, pohodlie, manévrovateľnosť a efektivitu. Vďaka novým motorom typu Stage V, z ktorých 3,8 litrová verzia sadne k verzii s malým podvozkom a 6,1 litrová verzia je určená pre veľké podvozky, M6001 Utility sa dá prispôsobiť akémukoľvek typu poľa či farmy alebo akejkoľvek úlohe. V skutočnosti tak malý podvozok, ako aj veľký podvozok ponúkajú vynikajúcu kombináciu manévrovateľnosti a stability a sú k dispozícii s odpružením prednej nápravy pre optimálny komfort.

S ergonomicky umiestnenými ovládacími prvkami, štandardným strešným oknom pre lepší výhľad, ako aj so zvýšenou nosnosťou až 6100 kg, to všetko pri ovládaní priamo z lakťovej opierky, je M6001 Utility neuveriteľne pohodlným traktorom a predstavuje dokonalú voľbu pre každého hospodára alebo pracovníka farnmy.

Jeho elektrohydraulické ovládanie v kombinácii s 8-stupňovou prevodovkou poskytuje maximálnu produktivitu a prevádzkový komfort pri preprave a úlohách, pri ktorých sa vyžaduje nakladanie spredu.

Tento traktor bude v Európe dostupný od prvého štvrťroka 2022.

 

Použité foto: https://kubota.sk/
Zdroj: https://kubota.sk/

 

Ďalšie zaujímavé články:


KUBOTA V NAŠEM PORTFÓLIU
Na základě dohody s dovozcem strojů KUBOTA společností ŠUPA TECHNIKA jsme získali zastoupení této značky pro naše regiony jako autorizovaný partner pro servis, dodávky náhradních dílů...

Pokračování zde.


SERVISUJEME KUBOTY
V první fázi přecházejí na servis traktorů KUBOTA střediska BISO Rohovce a BISO Hurbanovo. Na těchto střediscích jsme vybrali mechaniky, kteří jsou začleněni do školícího programu KUBOTY...

Pokračování zde.

KUBOTA M5 (95 A 115 KONÍ)
Hledáte-li traktor o výkonu 95 – 115 koní standardních rozměrů a ve specifikaci, která je dlouhá léta neprodávanější na slovenském trhu je řada M5 to co potřebujete. Jsou to standardní kolové traktory pro univerzální nasazení. Používají se pro polní práce, tahají krmné vozy...

Pokračování zde.